Sportowy garnitur na luzie

Ubrać się na luzie, ale z klasą to wielkie wyzwanie. Chociaż styliści od mody, co i rusz doradzają nam jak mamy łączyć elementy garderoby, by być trendy i jednocześnie dobrze się czuć, to nie zawsze się udaje.. Obecnie można zauważyć pewien misz masz stylowy. Nie jest on polecany na wszystkie okazje. Tam gdzie trzeba wystąpić nienagannie i szykownie ubranym, lepiej nie zakładać stroju zróżnicowanego pod względem poszczególnych jego elementów.

Jeśli jest to egzamin– klasyczny czarny garnitur, może być taliowany
Do pracy– strój prosty, nierzucający się w oczy dodatkami do garnituru, ale jednocześnie dający swobodę jak również przystający do charakteru wykonywanego zawodu
Na ślub– strój bardzo elegancki, z ciekawymi dodatkami, ale dobranymi gustownie, bez zbędnej przesady, a zarazem ujmująco i olśniewająco.

Jak natomiast stworzyć ubiór prezentujący garnitur na sportowo, swobodny, do noszenia, na co dzień, do niezobowiązującej strojem pracy, jak też na wieczorną randkę lub wypad z przyjaciółmi.
Jak się okazuje jest wiele propozycji by tak ubrać młodzieńca dwudziesto paroletniego jak i mężczyznę dojrzałego po 40-tce. Zwracamy uwagę na to, co dyktuje moda.

Nosi się zatem luźne spodnie nie w kant a do tego marynarkę niekoniecznie dopasowaną kolorystycznie do spodni. Absolutnie nieobowiązującymi są krawat czy mucha, chociaż dla wielbicieli tych dodatków nie ma przeszkód by założyć fikuśny krawacik w paski lub kratę. Pod marynarkę- wysmuklająca koszulka, top, albo polo. Na chłodniejsze jesienne i zimowe dni pod marynarkę męski pulower z cienkiej dzianiny.

No a buty? Doskonale wiemy, że lakierki na luzie noszone nie są, a trampki już od dawna zaczęły być naturalnym dopełnieniem garnituru wyluzowanego. Charakterystycznym elementem ubioru swobodnego, ale nadal eleganckiego jest koszula, której nie dopinamy. Kołnierzyk może być luźno rozchylony. To, co powinno cechować przede wszystkim garnitur sportowy to poczucie swobody dla jego użytkownika. Nie może czuć się skrępowany, ale strój niech będzie dopasowany- w taki sposób podkreśla się męską sylwetkę, jaka zawsze powinna być nienaganna nawet u mężczyzny na luzie i przy każdej okazji. Kolorystyka garnituru sportowego natomiast jest bardzo dowolna. Jej wybór powinien być uzależniony od upodobań i dopasowania względem cery, koloru włosów i wzrostu mężczyzny. Bardzo popularnym typem garnituru sportowego jest garnitur tenisowy w charakterystyczny prażęk. Pasuje on większości mężczyzn.