Najmodniejsze garnitury na wesele

Lubimy wesela. Ślub przyjaciela, koleżanki, brata, siostry- taka okazja to możliwość spotkania się ze znajomymi i dawno niewidzianą rodziną. Wydarzenie szczególne, wymagające nienagannej oprawy, czyli eleganckiego wystroju kościoła, lokalu na przyjęcie i stroju. Sami państwo młodzi wiedzą ile się trzeba napocić, żeby znaleźć odpowiednią suknię i garnitur.

Mimo, jednak, że to oni są punktem centralnym uroczystości inni jej uczestnicy muszą prezentować się elegancko zwłaszcza świadkowie i drużbowie. Takie role zobowiązują, jest się bardziej wyeksponowanym gościem wesela niż pozostałe osoby, toteż wszystkie oczy są zwrócone na ubiór świadka. Musi być zgrabnie dobrany do sylwetki. Oczywiście powinien być to szykowny garnitur wizytowy.

Raczej nie pokazujemy się w tak ważnych chwilach w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego w rozchełstanej koszuli i pierwszej lepszej marynarce. Zakładamy gustowny garnitur i wybieramy stosowne dodatki do niego. Zasada doboru stroju jest taka sama jak w każdym innym przypadku. Rękawy marynarki sięgać mają do linii nadgarstka a mankiety koszuli wystawać poza ich obręb minimum 5 mm. Nogawki spodni nie mogą być w żadnym razie za długie. Powinny lekko marszczyć się na bucie z przodu i z tyłu sięgać do połowy obcasa. To są żelazne zasady, których warto się trzymać.

Natomiast, co w kwestii fasonu, koloru, barwy koszuli rodzaju krawata itd.? W takich sprawach także liczy się dobry gust, więc panowie zabierajcie na zakupy swoje żony, narzeczone, dziewczyny a jeśli nie możecie liczyć na taką poradę w różnych względów, prosić o to panią w dobrym salonie z męską odzieżą. Garnitur dla gościa weselnego, nie może być bardziej ekskluzywny niż strój pana młodego. Należy wyczuć tą subtelną różnicę i postawić na odrobinę skromności. Czarny prosto skrojony garnitur jest odpowiedni. Zawsze się sprawdza a do niego można wybrać białą lub bladoniebieską koszulę z krawatem w skośne pasy naprzemiennie ułożone- bordo i blada czerwień lub granat i błękit.

Obecna moda nie wyklucza założenia na wesele garnituru taliowanego. Wszystko zależy jak się będziemy w nim czuć, czy zamiast pomóc taki krój nie zaszkodzi męskiej sylwetce. Młodzieżowe garnitury mieszczą się w kanonie garniturów taliowanych. Wybierane są, jako strój na studniówkę i Sylwestra a równie dobrze można taki garnitur założyć na wesele.