Modele na lato: biały, lniany, bawełniany

Polskie lato bywa bardzo kapryśną porą roku. Albo jest deszczowe albo wręcz tropikalne. A jeśli upał panuje przez kilka dni non stop, to wiadomo, że do pracy trzeba zadbać o odpowiednią garderobę. Nie może powodować nadmiernej potliwości, bo i tak już pot z nas się leje. No, ale jak wybrać odpowiedni strój, kiedy, do pracy codziennie trzeba pójść w garniturze.

Na szczęście pojawiają się kolekcje na lato, zapewniające komfort noszenia jak i elegancki wygląd. Letni garnitur ma być przede wszystkim lekki i doskonale przepuszczać powietrze. To się tyczy nie tylko stroju do pracy, ale każdego innego męskiego stroju wizytowego odpowiedniego na porę letnią. Przede wszystkim, jeśli to możliwe rezygnujemy z ciemnych barw. W takim wypadku uniwersalny czarny, nie będzie odpowiedni, lepiej odłożyć go na inne pory roku, bardziej sprzyjające.

Co zamiast? Świetnie sprawdzają się ubrania lniane. Odprowadzają wilgoć, nie powodują nadmiernej potliwości, dają komfort noszenia. Na samą myśl robi nam się lżej. Lniany garnitur to może brzmieć, co najmniej dziwnie, jednak ten, kto próbował wie, że to idealne wyjście. Garnitury lniane lub z cienkiej naturalnej bawełny to idealna propozycja na wesela, przyjęcia rodzinne jak chrzest czy Komunią. Już w maju potrafi być bardzo ciepło, jeśli więc jesteśmy zaproszeni na taką uroczystość warto pomyśleć o lżejszym garniturze.

Bardzo modnie prezentują się skrojone na miarę białe garnitury z lnu. Kolor niezwykle elegancki, odpowiedni na wiele okoliczności. Na podniosłe ceremonie najlepiej zakładać garnitury w jednym kolorze, a jeśli ma to być sportowy elegancki garniak, można pozwolić sobie na połączenie dwóch kolorów: białe spodnie- błękitna marynarka, beżowe spodnie – marynarka szara. Poza tym, że białe garnitury z bawełny jak i lnu są szalenie wygodne, dodatkowo są bardzo uwodzicielskie. Doskonale prezentują się w połączeniu z białą koszulą, łososiową, różową oraz blado- niebieską.

Mężczyzna odziany w taki strój podbije serce swojej kobiety, być może jeszcze nie widziała go w takim „anielskim” wydaniu. To świetna metamorfoza i zapewnienie sobie komfortu nawet w bardzo upalne dni. Lniany garnitur to propozycja, na co dzień, od święta jak i ważne przyjęcia. Na te ostatnie idealnie nadają się spodnie z kantem do kompletu i białe obuwie skórzane.