Markowe garnitury na ślub cywilny i kościelny

Własnego ślubu nie da się porównać z żadną inną okazją. Wydarzenie najważniejsze w życiu. Nie może się równać z żadnym egzaminem dotąd zdawanym, to moment poważnej decyzji, związania się z drugą osobą na całe życie. Nawet, jeśli podczas przygotowań przyszłemu panu młodemu nie towarzyszą emocje, dopadną go w dniu samej ceremonii. Warto, więc wcześniej zdać sobie sprawę z rangi wydarzenia i na strój uświetniający je, zakupić naprawdę elegancki garnitur. Gdyby nawet okazało się, że nie założymy go już później, warto zainwestować w coś, co wpadnie nam w oko i jednocześnie będzie pasowało do charakteru ceremonii zaślubin. Na ślubnym kobiercu stajemy jeden raz w życiu.

Para młoda jest obiektem spojrzeń zaproszonych gości, jak też zostanie uwieczniona w obiektywie kamery oraz aparatów fotograficznych. Będzie to pamiątka na całe życie, dlatego kilka wskazówek jak się na tą chwilę ubrać będzie pomocnych. Garnitur ma dobrze leżeć a pan młody, ma się w nim czuć dobrze. Podczas przymiarki trzeba się w nim nieco poruszać, pochodzić, przykucnąć, usiąść i sprawdzić długość nogawek. Z tyłu powinny sięgać nie dalej niż do połowy obcasa. Z kolei rękawy niech będą sięgać do linii nadgarstka tak by spod nich wystawał mankiet koszuli ok. 0,5 cm. Teraz trochę o modzie.

Jakie garnitury będą trendy w najbliższym czasie, jeśli chodzi o modę ślubną? Nadal w kwestii klasyki wiele się nie zmieniło. Czarne i granatowe garnitury do ślubu wciąż robią furorę, są wręcz ponadczasowe i można przypuszczać, że zawsze tak będzie. Ponadto te barwy prezentują się dobrze na każdym typie sylwetki. Jednakowoż należy pamiętać, że strój pana młodego ma tworzyć idealną kompozycję z suknią pani młodej, niech więc jego dodatki będą dobrane kolorystycznie do barwy kwiatów w bukiecie oraz ozdób we włosach przyszłej żony.

Sam krój garnituru ślubnego jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od wymogów figury, jedni panowie idealnie zaprezentują się w garniturach taliowanych inni lepiej wyglądają w marynarkach przedłużanych prostych. Mężczyznom lubiącym się odznaczać, w pewien sposób wyróżniać z całą pewnością można polecić garnitury z lekkim połyskiem, jedwabne.

Mocno połyskliwy materiał polecany jest panom o nienagannej figurze, natomiast bardzo modne są garnitury matowe, mniej uwypuklające zaokrąglony brzuszek czy masywne uda. Strój na ślub to nie tylko dylemat pana młodego również ubranie na wesele dla świadka, powinien być starannie dobrany.