Jak dobrać dodatki do garnituru

Dodatki rzecz niezwykle istotna. Wie o tym każda kobieta i panowie też nie powinni zapominać. Bywa, że bardziej rzucają się w oczy i odznaczają niż sam strój. Czasami daje to pozytywne efekty, ale może zepsuć całe wrażenie, jeśli przesadzimy z kolorystyką lub nadmiarem. Dotyczy to tak stroju damskiego jak i męskiego, choć mogłoby się wydawać, że mężczyźni z tym problemu mieć nie powinni. Otóż wizytowy strój, jakim jest garnitur wymaga by dobrać do niego właściwego koloru koszulę, krawat oraz buty.

Co to znaczy właściwego? Takiego, który uczyni ubiór eleganckim nie sprawiając wrażenia kiczowatości. Brak gustu w takich sytuacjach jest widoczny od razu, a przecież nikt nie chce być uznanym za źle ubranego zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy mamy tak ogromny wybór w sklepach.

Jak dobrać dodatki do garnituru ślubnego: garnitur ślubny może być czarny, jednakże coraz częściej panowie stawiają na odmienne kolory. O ile do czerni łatwiej dopasować barwę krawatu, koszuli i butów o tyle z innymi kolorami trzeba uważać. Z łatwością można przesadzić lub połączyć kolory nijak do siebie nieprzystające.Do brązowych garniturów ślubnych najlepiej będą pasować krawaty w odcieniach jasnego brązu lub z odcieniami złotego. Oczywiście obuwie powinno być brązowe, czarne nie pasuje. Jeśli przyszły pan młody zdecyduje się na garnitur grafitowy można zaproponować mu krawat w tym samym kolorze lub w jaśniejszym nieco odcieniu. W takim układzie można pozwolić sobie na czarne obuwie.

Dodatki garniturowe do pracy– jeśli garnitur jest obowiązkowym strojem do pracy, raczej nie powinno się go okraszać zbyt kolorowym krawatem czy jaskrawą koszulą. Najlepsze będą dodatki w stonowanych barwach. Najbezpieczniejsza jest oczywiście czerń, ale jeśli dni są upalne garnitury w szarych, beżowych i jasno brązowych odcieniach będą jak najbardziej odpowiednie. Inne kolory poza czarnym wymagają uważniejszego doboru krawatów. Grafity łączą się z odcieniami szarymi, szare z kolorami niewiele jaśniejszymi od bieli. Oczywiście uniwersalny czarny będzie pasował do grafitowego i szarego garnitru wraz z czarnym obuwiem.

Jak dobrać dodatki do garnituru komunijnego: mały dżentelmen idący do Komunii w garniturze, powinien mieć dodatki w tym samym kolorze. Najlepiej, jeśli całość jest podporządkowany najbardziej odpowiedniej na tę okazję bieli