Codzienne garnitury do pracy

Praca wymagająca noszenia, na co dzień garnituru to nie tylko wyzwanie pod względem wykonywanych obowiązków, ale i umiejętności zaprezentowania się. Zazwyczaj jej przedmiotem jest stały kontakt z klientami, dlatego przedstawiciel danej firmy, musi w ich oczach zawsze wyglądać elegancko, schludnie i poważnie. Garnitur mu to zapewni, oczywiście, jeżeli będzie odpowiednio dopasowany. Chodzi tutaj o dopasowanie tak ze względu na rodzaj sylwetki jak i materiału, z którego jest wykonany garnitur i jego kolorystyka.

Zwykle widuje się w biurach panów ubranych na czarno. Nie jest to przejaw bezpiecznej monotonni. Po prostu klasyczna kolorystyka jest najlepiej postrzeganą, tak z punktu widzenia klienta jak i szefów firm. Oczywiście rozmaite stanowiska predysponują do noszenia różnego rodzaju garniturów. Prezes firmy może pozwolić sobie na większą dowolność kolorystyczną, jednak nie może zapominać o żelaznych zasadach. Chodzi między innymi o dopasowanie paska od spodni do koloru obuwia, które z kolei najlepiej, aby w całości było wykonane ze skóry. Liczy się każdy najdrobniejszy szczegół, podobnie wybór krawatu nie może być przypadkowy.

Niegustowna pstrokacizna w połączeniu z drogim i eleganckim garniturem wygląda bardzo nieprofesjonalnie. Dlatego lepiej stawiać na kolory jednolite i stonowane. Przykładowy garnitur codzienny do pracy dla urzędnika czy mężczyzny pracującego za biurkiem to przede wszystkim garnitur prosty. Taliowane bardziej odpowiednie są na takie okazje jak wesele czy dla młodzieży. Co do kolorystyki oprócz czerni bardzo dobrze widziane są odcienie szarości i garnitury grafitowe, jednak nie błyszczące.

Lekki strój na lato nawet powinien być jasny, z uwagi na warunki pogodowe i możliwość odczuwania komfortu. Rzecz jasna krawat do pracy to element konieczny, no chyba, że nie jest to praca wymagająca poważnego stroju i garnitur sportowy jest dozwolony. Jeśli nie, to krawat trzeba mieć. Do czarnego garnituru w tej chwili uważanymi za najbardziej modne są krawaty wąskie, czarne. Swoisty minimalizm w doborze barw także potrafi podkreślić męskość.

Nie należy się obawiać, że jednolite barwy zrobią panów niewidzialnymi i niewyróżniającymi się. Takie zestawienia na swój sposób są bardzo szykowne. Co do koszuli najlepiej, gdy jest biała. Ale jeśli szef czy firma nie wymagają tego równie dobrze można zakładać koszulę w kolorze łososiowym zwłaszcza do garniturów szarych lub grafitowych.