Chłopięcy garniturek na chrzciny lub Komunię

Ktoś mógłby powiedzieć, że garnitur dla dziecka na chrzest to przesada. Przyzwyczailiśmy się do tego, że rodzice przynoszą swoje dzieci do chrztu w becikach. Rzecz jasna jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Maluch również nie czuje się skrępowany, jednak zmieniająca się moda, wpadła i na taki pomysł, by przygotowywać specjalne garniturki dla chłopców do chrztu. Pomysł wydaje się jak najbardziej trafiony.

Jeśli spojrzeć na zdjęcia dzieci tak ubranych, robią one wrażenie. Po pierwsze strój ten podkreśla rangę wydarzenia, sprawia, że mały chłopiec przepięknie wygląda w kościele a po drugie rodzice nie muszą się obawiać, że ich syn będzie się wiercił i marudził czując dyskomfort. Garniturki wykonywane są z miękkich i delikatnych tkanin. Jest to bardzo fajna propozycja szczególnie dla rodziców chrzczących starsze dzieci. Kilkumiesięczny malec, nie będzie już czuł się dobrze w beciku, leżąc. Dlatego też na chrzest warto wybrać dla starszego dziecka właśnie garniturek.

Taki typowy strój składa się ze spodenek, z nogawkami w kant, dopasowanej marynarki, kamizelki i eleganckiej czapeczki. Dodatkami są buciki i koszula, oczywiście wszystko w kolorze białym. Pod szyję najlepiej wybrać muszkę w tym samym kolorze lub błękitnym. W zakresie kolorystyki polecanymi barwami są krem, lekki odcień szarości, beże, garnitur błękitny z satynowymi błyszczącymi wstawkami. Garniturki dla dzieci do chrztu prezentują się ślicznie, to ubranka delikatne, eleganckie, wpasowujące się idealnie w okazję, jaką jest chrzest.

Następnym takim momentem, kiedy dumne mamy wystroją swoich synów w garnitur jest Komunia. Wydarzenie bardzo ważne, o podniosłym charakterze, toteż wymaga stroju podkreślającego rangę sytuacji. Wybieramy również garnitury w kolorze białym, ponieważ najlepiej wpisują się w modę na tą okazję. Jeśli jednak chcemy wybrać bardziej uniwersalny strój w kolorze czarnym, nie będzie to żadne faux pas.

Czerń jest elegancka, odpowiednia na każdy moment i co najważniejsze garnitur można założyć później na inne okazje- Komunię kuzyna czy przyjęcie weselne. Uzupełnieniem stroju komunijnego dla chłopca będzie kamizelka w kolorze marynarki i muszka lub krawat. Chłopięce półbuty również dobieramy pod kolor garnituru. Przygotowania komunijne to mała namiastka zakupu późniejszych elementów garderoby jak młodzieżowy strój na egzamin gimnazjalny oraz maturalny.